Podnikanie

„Varovanie pre podnikateľov: Podvodníci sa vydávajú za daňový úrad a vyzývajú k platbám!“

PODNIKATELIA POZOR! PODVODNÍCI SI OPÄŤ NA MUŠKU VYBRALI PODNIKATEĽOV A CHCÚ OD NICH VYMÔCŤ PENIAZE.

Podvodníci zneužívajú diery v bezpečnosti a ľudskú dôverčivosť na rôzne spôsoby, medzi ktoré patria aj podvodné maily s cieľom získať finančný prospech.

Jednou z najrozšírenejších skupín obetí týchto podvodov sú podnikatelia a firmy. Konkrétne ide o falošné e-maily, ktoré sa vydávajú za správy od daňových úradov alebo iných štátnych inštitúcií a upozorňujú na potrebu neodkladnej platby daní alebo iných poplatkov. Tieto e-maily, ktoré často pôsobia pomerne autenticky a obsahujú detaily, ktoré zdanlivo svedčia o ich legitímnosti, sú v skutočnosti šikovne zosnovanými podvodmi na vyvodenie finančných prostriedkov z rúk dôveryhodných podnikateľov.

Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí prostredníctvom falošného e-mailu vyzývajú daňovníkov na zaplatenie dane. V predmete e-mailu sa uvádza ,,Naliehavá finančná služba Slovenska“, e-mail je z adresy financenasprava.sk@gmail.com a bez podpisu. E-mail oznamuje daňovníkovi, že prešiel daňovou kontrolou a žiada zaplatiť sadzbu dane vo výške 20 % zo zarobenej sumy 8 460 €.

Daňovníci by nemali na e-mail odpisovať a v žiadnom prípade uvedenú daň uhradiť. Nemali by na e-mail reagovať, neklikať na priložené linky, nemali by otvárať prílohy a je vhodné, aby sa obrátili na políciu. V prípade pochybností je vhodné kontaktovať Finančnú správu na oficiálnych stránkach alebo zavolať na call centrum.

Distribuovaný podvodný email:

Obrázok, na ktorom je text, snímka obrazovky, písmo, rad

Automaticky generovaný popis

Ako identifikovať a čo robiť v prípade obdržania podozrivého emailu v mene finančnej správy:

  • všímať si logo a adresu odosielajúceho (väčšinou je neidentifikovateľná),
  • pozorne prečítať obsah emailu a v prípade pochybností kontaktovať FS na oficiálnych stránkach, kontaktoch, alebo zavolať na call centrum, prípadne volať svojmu účtovníkovi
  • takýto email NEDISTRIBUOVAŤ a NEODPISOVAŤ NAŇ,
  • neuhrádzať uvedené poplatky alebo dane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *